השקעות – שבירת מיתוסים!

השקעות – שבירת מיתוסים!

זמננו מוגבל, ולא משנה כמה נרוויח – כל עוד אנו ממירים את הזמן שלנו לכסף, יש גבול לעצמאות והיכולת הכלכלית שלנו. על מנת להגיע לרווחה כלכלית אמיתית – יש צורך לגרום לכסף לעבוד עבורינו.

בפועל ישנם 2 אפיקים מרכזים דרכם רוב האנשים משקיעים את כספם, האפיקים הם נדלן ושוק ההון. תוכלו ללמוד עוד על ההבדל בין 2 האפיקים בכתבה כאן.

בעוד שכל אפיק הוא עולם ומלואו, לא צריך להיות גאון גדול כדי להשקיע גם, לשלוח את הכסף שלנו לעבוד עבורינו, ולשבת בבית ולקצור את הפירות. רובנו לא עושים את זה כי זה "מסובך" ללמוד, "זהו תחום ששייך לאנשים עשירים" ברור! לכן הם נהיו עשירים.

"ואפילו אם אלמד את יסודות ההשקעה, כמה כבר אוכל להרוויח מזה"?? אני טוען  שמ-י-ל-י-ו-נ-י-ם! לא מאמינים לי? אז תנו לי לנפץ לכם כמה מיתוסים:

  • "זה רלווטני רק אם כבר יש לי הרבה כסף"

קודם כל אתחיל ואומר שכל אדם עם קצת משמעת עצמית שרוצה להיות מיליונר – יהיה מיליונר עם זמן והתמדה. רוצים הוכחה ? אם אדם אלמוני בן 30, בלי שום חיסכון, השואף לצאת לפנסיה בגיל 70, שם 1000$ בחודש בחשבון ההשקעות שלו למשך 40 שנה, ומרוויח על ההשקעה שלו 7% ממוצע שנתי, כמה אתם חושבים יהיה לאותו אדם בגיל 70?

התשובה היא 2,563,314$ – כפי שאתם רואים זמן כפול ריבית דריבית = המון המון כסף.

עכשיו רובנו לא רוצים להיות מיליונרים רק בגיל 70 אז איך מגיעים לסטטוס הזה קודם?

מתחילים לחסוך יותר, להשקיע יותר, מוקדם יותר. תחת תשואה של 10% בשנה שהיא תשואה שבהחלט ניתן לקבל גם בלי להיות מומחים בנדלן או בשוק ההון. הכסף שלנו יכפיל את עצמו כל שבע שנים! זאת אומרת אם בגיל 30 התחלתי להשקיע רק 100,000$, בגיל 37 יהיה לי כבר 200,000$, בגיל 44 זה שוב יכפיל את עצמו ל 400,000$ וכן הלאה כל 7 שנים. עכשיו ברור לנו שאנשים עשירים משקיעים לא כי הם עשירים, אלא עשירים כי הם משקיעים!

  • "אני לא משקיע כי זה מסובך ואני לא יודע איך לעשות את זה"

עולם ההשקעות אינו מסובך כמו שהוא נראה, ה"מומחים" דואגים להזכיר לנו זאת כי אם נבין שמה שהם עושים אפשר לעשות לבד – אף אחד לא יפרנס אותם יותר. בכמה עשרות שעות של למידה ניתן לקבל הבנה בסיסית טובה גם על עולם הנדלן וגם על שוק ההון. הדרכים להשקיע בשניהם הן רבות ומגוונות אבל גם דרך ישום עקרונות בסיסים ניתן לקבל תשואות שלא נופלות מאף "מומחה" וכך ולגרום לכסף שלנו לעבוד עבורינו. אני ישתף אותכם בעקרונות ההשקעה ההולכים איתי מאז הייתי נער – ובעוד שאיני מתיימר להיות יועץ פיננסי, אני בהחלט חושב שמוטב לאנשים ללמוד אותם.

  • "בבנק הכסף שלי הכי בטוח"

זה אומנם נכון, אבל האינפלציה לאורך זמן תשחק את ערך הכסף, מחירי המוצרים והשירותים עולים משנה לשנה, בממוצע של 2% בערך לשנה, כך ש-100$ של שנה שעברה קונה פחות ממה שהוא קונה השנה. מה גם שאם הכסף רק יושב בחשבון עובר ושב בבנק אז הוא לא הולך לעבוד עבורינו ואנו מפסידים את התשואה הפוטנציאלית עליו. כך שלאורך זמן לשים כסף בבנק זו אסרטגיה רעה מאוד.

אז מה עושים?

קובעים מטרה חודשית ושנתית להשקעה ומתחילים להפריש סכום קבוע לחיסכון אותו נוכל להשקיע כל חודש, כל אחד לפי יכולתו וצרכיו. בכתבות הבאות תקבלו הסבר כיצד להשקיע בצורה נבונה בשוק ההון והנדל"ן.

 

*גילוי נאות – כל הכתוב כאן היא דעתי בלבד, איני יועץ השקעות מוסמך ואיני מתיימר להיות כזה. התכנים באתר אינם מהווים ואינם מיועדים להוות תחליף לייעוץ פיננסי אישי, וכל העושה בהם שימוש, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

כתיבת תגובה