You are currently viewing טיסות בצל קורונה – טיסה ביונייטד Polaris מסאו פאולו ללאס ווגאס

טיסות בצל קורונה – טיסה ביונייטד Polaris מסאו פאולו ללאס ווגאס

לאחר 5 שבועות מאוד מהנים בברזיל, הגיע הזמן לסיים את הטיול שלי ולחזור ללאס ווגאס. חיפשתי את התעריף הזול ביותר לטיסה במחלקת עסקים בתאריך שהתאים לי ויונייטד היו הזולים ביותר (תוכלו ללמוד איך לסגור טיסות בנקודות כאן).  לאחר שווידאתי עם שגרירות ארה"ב שלא תהיה בעיה להיכנס למדינה כבתור אזרח אמריקאי שכן ארה"ב כרגע אוסרת על כניסת תיירים ממדינות מסוימות כולל ברזיל, סגרתי את הטיסה דרך האתר של יוניטד בעלות של 60,000 נקודות, אם אין לכם נקודות נוסע מתמיד של יוניטד – תוכלו להעביר את הנקודות לתוכנית זו מכרטיסי אשראי של צ'ייס.

סקירת הטיסה

כמו רובם המוחלט של הטיסות הבינלאומיות שאני לוקח, גם טיסה זו יצאה בחצות הלילה מסאו פאולו (אני אוהב לקחת טיסות לילה כשאני טס למרחקים כי קל יותר לישון במטוס ככה). הגעתי באיזור 10 בערב לשדה התעופה בסאו פאולו שהיה מנומנם אך לא ריק. עברתי תהליך של צ'ק אין קצרצר ואחרי בידוק בטחוני שלקח 5 דקות כבר מצאתי את עצמי בתוך הטרמינל, ניצלתי את הזמן שנותר עד הטיסה בכדי לראות אילו טרקלינים פתוחים בשדה התעופה (כעת בגלל הקורונה עדיין חלק מהטרקלינים סגורים).

 

מכיוון שטסתי במחלקת עסקים, הייתה לי גישה לטרקלין של רשת Star Alliance,  וכבתור מחזיק כרטיס אשראי של אמריקן אקספרס פלטינוםגם גישה לרשת טרקיני אמקס הפזורים ברחבי העולם, מכיוון שאמקס ידועים באיכות טרקליניהם, התחלתי שם.

אמקס טרקלין

הייתי בטרקלין זה כבר כמה פעמים בעברי, אך זוהי פעם ראשונה מאז התפרצות הקורונה ורציתי לראות איזו השפעה יש למגפה על איכות הטרקלין. הטרקלין רחב ומציע מגוון אפשרויות ישיבה, אוכל ושתייה.

טרקליןלשמחתי – קונספט הבופה בטרקלין נשאר רק שהפעם, כמו בטרקלינים אחרים בעולם, יש מלצר האחראי להגיש לך את האוכל כדי לצמצם חשיפה של אנשים למזון חשוף. 

כיוון שלא היה לי הרבה זמן וויתרתי על ארוחה והלכתי לראות את הטרקלין השני השייך לרשת Star Alliance.

הטרקלין גדול ומרשים ולדעתי גם הגדול בשדה. אך לצערי קונספט הבופה שבימים כתיקונים נראה מבטיח עדיין לא הוחזר ויש רק סנוודיצ'ים עטופים ונשנושים.

Star Allianceלא ראיתי שום דבר מפתה אז בחרתי לשמור מקום לארוחת ערב במטוס והלכתי מבעוד מועד לשער העלייה למטוס.

הטיסה התבצעה על ידי מטוס בואינג 787 עם מחלקת העסקים היחסית חדישה של יוניטד תחת המותג "פולריס". המושבים במחלקה מסודרים בקונפיגרציה של  1-2-1 כפי שניתן לראות בתמונה כאן באתר של seatguru.  בחרתי מראש מושב עם חלון (L4), הנותן גם חלון וגם יותר פרטיות ממושב אמצע הצמוד למושב אחר (מומלץ לבחור במושבים אלו  רק כאשר טסים בצמד), המושב נוח ויש חלל רב מסביב לחפצים אישים.

כמו רוב הטיסות הבינלאמיות בימים אלו, גם טיסה זו הייתה כמעט ריקה, חלקתי את מחלקת העסקים עם עוד 3 נוסעים שישבו מלפני ומבירור קצר עם הדיילת הבנתי יש רק 40 נוסעים בכל המטוס.

יונייטד פולריסכחצי שעה לאחר ההמראה ניגשה אלי הדיילת ושאלה אותי מה ארצה לאכול (בגלל המגפה עדיין לא החזירו את התפריטים למחלקת עסקים), בטיסתי הקודמת עם חברת התעופה דלתא, זכרתי מאוד לחיוב את הסטייק, כך שבחרתי בו שוב בשאיפה שיהיה מוצלח כמו אז.

אוכל בטיסה

לצערי, התאכזבתי מאיכות המזון ונדמה שיונייטד עדיין לא מתאמצים מספיק על מנת להחזיר את רמת המזון למצב קדם קורונה.  מבחינת השירות – הוא קולע וענייני, אך לאנשים הטסים במחלקות יוקרה של חברות תעופה אחרות, יכול להרגיש יותר מידי קולע ולא אדיב מספיק , יאמר לזכותה של יונייטד, שזה לא בעיה סציפית אצלה אלא יותר סגנון השירות האמריקאי באופן כללי (יכול להיות שהפכתי למפונק אחרי 5 שבועות בברזיל – הברזילאים מאוד אדיבים ויצאו מגדרם כדי לשמח אותך). מכיוון שהטיסה ארכה רק 9 שעות, מיד לאחר ארוחת הערב רציתי לנצל את הזמן שנותר כדי לישון ופתחתי את המושב למיטה. 

מיטה ביונייטד

קיבלנו מצעים של חברת Saks fifth avenue ובאופן כללי המושב מאוד נוח ומרווח הן במצב ישיבה והן במצב שכיבה.

לא לקח לי יותר מידי זמן להירדם עם סרט ברקע ולקראת נחיתה בטקסס העירו אותי. 

כשיצאתי מהמטוס ציפיתי לראות אם יהיו שינוים בנהלים בכניסה לארה"ב אצל משטרת הגבולות האמריקאית (בכל זאת נכנסתי ממדינה שארה"ב חסמה לכניסת תיירים), להפתעתי שום דבר לא השתנה, אין תשאולים רפואיים כמו בישראל, אין בקשה לבדיקות או בידוד, ובעצם לא שאלו אותי דבר מעבר לאיפה ולמה טסתי.  

בשדה התעופה היו לי 3 שעות עד לטיסת ההמשך ללאס ווגאס וציפיתי לבקר בטרקליני הדגל של יוניטד "Polaris lounge" , טרקלין זה מוצע רק לטסים במחלקת היוקרה של יוניטד לטיסות בינלאומיות, הוא מציע ארוחות "a la carte" על ידי שפים מקומיים ונחשב בעיני רבים למוצלח ביותר מבין חברות התעופה האמריקאיות. לצערי לא זכיתי לבקר בו כי הטרקלין עדיין היה סגור בגלל המגפה, כך שנאלצתי להתפשר על ביקור ב "United Club" – טרקלין המשמש את חברת התעופה בעיקר לנוסעים מזדמנים בטיסות מקומיות. 

הוא אומנם רחב ונוח, אך אינו מציע מבחר ראוי של מזון ובטח לא עכשיו שאין בו אפילו אוכל חם בגלל המגיפה.

מאחר שבכל זאת הייתי רעב, בהמהלך ביקורי בטרקלין, ביררתי האם הטרקלין של אמקס בשדה תעופה זה נפתח כבר. ברגע שקיבלתי תשובה חיובית החלטתי ללכת לטרקין הזה במקום.

על טרקליני אמקס כתבתי כבר רבות בטיסות קודמות, ובצדק – זוהי רשת הטרקלינים הטובה ביותר בארה"ב, ולנוסעים מזדמנים כדאי לשקול לפתוח כרטיס אשראי שלהם המאפשר כניסה לטרקלינים שלהם מסיבה זו בלבד. יש להם סטדנדרט גבוה בכל שדה תעופה וגם פה לא היה יוצא מן הכלל. הטרקלין רחב עם מגוון חדרי עבודה וישיבות יעודיים, וחשוב מכך – מציע אוכל ברמה גבוהה בהתאם למטבח המקומי.

 כמו בטרקלין בסאו פאולו, גם פה המלצר מגיש לך את האוכל.

לאחר שהתרעננתי ושבעתי, הייתי מוכן לטיסה ההמשך ללאס ווגאס.

הטיסה התבצעה במטוס צר גוף, המשמש לטיסות פנימיות – הבואינג 737, ישנם 2 מושבים בכל שורה במקום 3 כמו במחלקת תיירים, והכיסא גדול ומרווח יותר. הטיסה ארכה 3 שעות ובמהלכה ניצלתי את הזמן לראות משחק כדורגל במערכת מולטימדיה הדרושה מסך גדול יותר. 

כמו כן חולקה גם "ארוחה" שמטעמי סקרנות רציתי לראות, זוהי בעצם קופסה המכילה נשנושים.

בעוד שדעתי על אוכל במטוס ידועה, אני חושב שחברות התעופה צריכות להתאמץ קצת יותר מזה גם אם זה רק טיסה של 3 שעות.

לסיכום

מותג ה"פולריס" בהחלט מהווה שידרוג משמעותי והכרחי למוצר הפרימיום של חברת יוניטד ומעמיד אותה בין שווים במחלקה העיסקית עם חברות תעופה אחרות בעולם, אך השירות שמסביב יכול להשתפר, אומנם אני מבין שזה קצת לא פייר לבקר חברות תעופה בימים אלו שכן כל יום שעובר הן מפסידות מיליונים, אך למשתמש הקצה קרי אנחנו, זה לא אמור לעניין. המושב במטוס מעולה וכמו כן גם האביזרים הנלווים אליו כמו המצעים וחבילת האיבזור, אך חוויות הקרקע (טרקלין סגור) וטיסות הפנים בתוך ארצות הברית ראויות שיפור.

למדריך המלא לסגירת כרטיס טיסה בנקודות לחצו כאן.

לרשימת כרטיסי האשראי הכי מומלצים לחצו כאן.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. אפרת

    תודה סקירה מעניינת ומועילה בהחלט

כתיבת תגובה