You are currently viewing היתרונות בשימוש כרטיסי אשראי

היתרונות בשימוש כרטיסי אשראי

כרטיס הפלסטיק עם הפס המגנטי או השבב האלקטרוני, המאפשר רכישה בלי להוציא מזומנים מהכיס, הוא אחד ההמצאות הגדולות של המאה ה-20 (הראשון אגב, היה שייך לדיינרס קלאב, והונפק ב-1950). כרטיסי אשראי חוסכים לנו את הצורך לשאת מזומנים או להשתמש בצ'קים, הם מאפשרים לנו לבצע מגוון פעולות פיננסיות בצורה בטוחה, יעילה ומהירה, כגון: משיכת מזומנים, תשלום בבתי עסק, עסקאות עתידיות, חיובים בהוראות קבע, בתשלומים באינטרנט או בטלפון, ביצוע עסקאות בחו"ל ועוד… 

להמון אנשים, יש רתיעה מהמונח כרטיסי אשראי, אם זה בגלל שחלקנו מכירים מישהו שהסתבך בחובות, או הנטייה להוציא יותר כסף דרכם כי "זה רק פלסטיק", וזה לא באמת מרגיש כאילו זה "כסף אמיתי".

בעוד שנימוקים אלה בהחלט לגיטימיים, לרוב אצל אנשים אלו, הבעיה עמוקה יותר, והיא נובעת מחוסר משמעת פיננסית. אני טוען –  שבשימוש א-ח-ר-א-י בכרטיסי אשראי, יש כל כך הרבה יתרונות, תגמולים, הטבות, וביטוחים, שאנו לא יכולים להרשות לעצמנו לוותר על כלי שכזה.

אז איך כרטיסי אשראי עוזרים לך ?

1. כשאתה משלם אותו כל חודש – הוא בונה את הדירוג אשראי שלך.
ציון הקרדיט סקור (דירוג אשראי) שלך הוא תוצאה של הפעילות הפיננסית שלך, הוא חיוני אם אתה מתכנן ללוות כסף בעתיד לכל צורך שהוא. חלק גדול מהציון נקבע לפי היכולת שלך להראות שימוש אחראי בכרטיסי אשראי. להסבר נוסף מה זה הדירוג אשראי לחץ כאן.

2. כרטיסי אשראי נותנים מענק שמן כשאתה פותח כרטיס חדש.
כמתנת קבלת פנים, כרטיסים רבים מציעים כסף או נקודות עבור ההרשמה . בדרך כלל אתה צריך לחייב סכום מסוים (בדרך כלל תוך 3 חודשים) כדי לקבל את הבונוס, אז לקרוא את האותיות הקטנות. זוהי הטבה שיכולה להיות שווה אלפי דולרים בשנה והיא כלעצמה הרבה פעמים מצדיקה לבד את פתיחת הכרטיס.

3. כרטיסי אשראי נותנים מזומן או נקודות בחזרה על כל קניה.
כאשר אתה מבצע רכישות בכרטיסי אשראי, אתה מרוויח אחוז מסויים בכסף או בנקודות בחזרה. הערך  יכול להיות בין 1 ל 6 אחוזים מסך הרכישה שלך! למשק בית ממוצע זה אלפי דולרים בשנה.

4. כרטיסי אשראי עוקבים אחר ההוצאות בשבילך.
כל חודש אתה מקבל הצהרה מחברת כרטיס האשראי שלך. שם אתה רואה את כל הרכישות שלך עם כל המידע החיוני – היכן, מתי, כמה וכו… המידע הזה נשמר אצלם באתר במשך שנים כך שתמיד תוכל לגשת אליו במידת הצורך.

יתרון זה הופך להיות שימושי במיוחד בזמן הגשת המיסים. עם רקורד של כל ההוצאות משנים עברו . תוכל לחסוך זמן ומאמץ על המסים שלך. הוצאות עסקיות, סופרמרקטים, מסעדות, הכל מסודר שם בצורה ברורה.

5. כרטיסי אשראי מגנים עליך מפני הונאה.

יתרון מרכזי של כרטיסי האשראי על כרטיסי דביט היא רמת ההגנה מפני הונאה שהם מציעים.
אם כרטיס האשראי שלך נגנב או מישהו מוצא את פרטי הכרטיס באינטרנט. גם אם בוצעו רכישות על הכרטיס שלך, אתה תהיה מוגן והחיובים האלה יתבטלו.

6. כרטיסי אשראי נותנים הגנת רכישה.
הגנת רכישה היא הטבה ענקית של כרטיסי אשראי רבים. אם אתה קונה פריט עם כרטיס אשראי ולאחר מכן אתה מגלה שהוא פגום או באיכות ירודה, אתה יכול להחזיר את הפריט ולבטל את החיוב.

קניה באמצעות כרטיסי אשראי עשויה לתת אחריות מורחבת על אלקטרוניקה, רהיטים, ופריטים אחרים שאתה מקווה להשתמש במשך זמן רב. במקרים רבים הכרטיס מכפיל את הזמן על אחריות היצרן. הקפד לשמור את הקבלות שלך!

7. כרטיסי אשראי נותנים לך 30 יום קדימה לסדר את התשלום.
כרטיסי אשראי מציעים הלוואה על אפס ריבית במשך 30 ימים או פחות. שלא כמו כרטיסי דביט, כרטיסי אשראי אינם דורשים ממך את הסכום עבור הרכישה מיידית. יש לך תקופת חסד של עד חודש שבה תבצע את סידור התשלום (הערת עורך – זוהי לא המלצה לצבור חוב, כרטיסי אשראי משתלמים רק בהנחה ומשלמים אותם כל חודש במלואם מבלי לשלם ריבית).

8. כרטיסי אשראי נותנים ביטוח.
בדוק אילו ביטוחים מוצעים עם כרטיס האשראי שלך. רוב הסיכויים שתמצא יתרונות שלא ידעת שיש לך. בנוסף לאחריות מורחבת והגנה בעת רכישות, כרטיסים רבים מציעים הגנה מפני עסקה לא הוגנת, ביטוח רכב להשכרה, ביטוח נסיעות ועוד…

9. כרטיסי אשראי מקובלים על כולם בכל העולם.
אם כבר מדברים על נסיעות, כרטיס האשראי שלך הוא החבר הכי טוב שלך כשאתה מטייל. הזמנות למלונות רבים וחברות להשכרת מכוניות ניתן לעשות עם כרטיס אשראי בלבד ולא עם כרטיס דביט.

כרטיסי אשראי גם יותר נוחים לשימוש כשאתה נמצא במדינה זרה, זול יותר להשתמש בשערי החליפין הנמוכים שעל כרטיס האשראי שלך במקום לשלם שערי חליפין גבוהים במזומן בשדות תעופה. ובכרטיסי הפרימיום אין עמלות המרה בינלאומיות בכלל!

לסיכום:
אם אתה יכול להשתמש בכרטיס אשראי באחריות, אין שום סיבה שלא לאמץ אותם ככלי פיננסי עיקרי בחייך. הם מציעים תגמולים, הגנה, ונוחות, ובנוסף בונים לך את דירוג האשראי.

לכרטיסי האשראי המומלצים ביותר לחצו כאן.

למדריך המלא לסגירת כרטיס טיסה בנקודות לחצו כאן.

כתיבת תגובה