טיסות בצל קורונה – טיסה בדלתא ONE מלאס ווגאס לתל אביב

טיסות בצל קורונה – טיסה בדלתא ONE מלאס ווגאס לתל אביב

לאחר זמן רב שבו היינו ללא הפריבילגיה לטוס, עם היפתחות השמיים והירגעות המצב בארץ החלטתי לטוס לארץ לבקר את משפחתי למרות המחויבות בבידוד עצמי לשבועיים. סגירת הטיסה, במצב של חוסר וודאות מוחלט בעולם התעופה, לא הייתה משימה פשוטה. לאחר שהטיסה הראשונה שסגרתי התבטלה לי בהתראה של שבועיים, ניצלתי את מדיניות הביטול הגמישה של חברות התעופה וסגרתי לעצמי בעזרת נקודות, 3 טיסות שונות לארץ (כבר שילמתי מראש על השכרת דירה לבידוד, כך שלא רציתי להרשות לעצמי מצב בו לא אגיע לארץ בעקבות ביטול נוסף של טיסה). להסבר מלא איך סגרתי את הטיסות במחלקת עסקים בחינם לחצו כאן.

סקירת הטיסה

לא עליתי על טיסה מאז תחילת מרץ, אז חזרתי מטיול בקוסטה ריקה ומיאמי. הטיסות שלי להוואי לברזיל בוטלו בעקבות משבר הקורונה, וציפיתי לראות כיצד יראה עולם התעופה בעידן הקורונה. כשהגעתי לשדה התעופה בווגאס מוקדם בבוקר (כמובן מצויד במסיכה), השדה היה ריק כמעט לחלוטין, הטרקלין של אמריקן אקפסרס היה סגור וכמו כן רוב החנויות בדיוטי פרי. לא נשאר מה לעשות בשדה מעבר לחכות לעלייה למטוס ולהגיע ללוס אנג'לס (במצב רגיל – דלתא טסים מווגאס לניו יורק ומשם לארץ, אך בגלל המצב הקו הזה בוטל ונאצלתי לעבור דרך לוס אנג'לס לטיסת ההמשך לניו יורק).

vegas airport
שדה התעופה בווגאס היה ריק לחלוטין

 

בשדה התעופה בלוס אנג'לס היה יותר תנועה, חלק מהחנויות היו פתוחות וכמו כן גם חלק מהטרקלינים, ואנשים הקפידו על לבוש מסיכה. לצערי קונספט הבופה בטרקלינים בוטל וכל המנות הוחלפו במנות אישיות סגורות, כך שמעבר לנשנושים וסנדוויצים, מבחינת אוכל לא ניתן לקבל יותר. הטרקלין שאליו הלכתי שייך לדלתא, ניתן להיכנס אליו עם הצגת כרטיס טיסה למחלקת עסקים ומעלה בחברות תעופה השייכות לברית Sky-Team או לכל מי שמחזיק את כרטיס האשראי אמקס פלטינום או אמקס פלטינום יעודי של חברת דלתא ויש לו טיסה בדלתא באותו היום.

טרקלין דלתא בלוס אנג'לס
טרקלין דלתא בלוס אנג'לס

 

הטרקלין גדול ורחב, מציע בר של שתייה חמה, קרה ומשקאות חריפים. מקלחות יש במקום אך הם אינם פתוחים בגלל המצב. לאחר שעתיים בטרקלין עליתי על טיסת ההמשך לניו יורק, הטיסה בוצעה במטוס בואינג 757-200,  מטוס צר גוף אך עם כורסא ההופכת למיטה, בסידור מושבים של 2-2 – משמע אין גישה ישירה למסדרון לכל נוסע, אך במצב הנוכחי גם ככה לא יושיבו לידך אף נוסע כך שזה לא משנה. הכורסאות אומנם מיושנות אך הם בהחלט נוחות ועושות את העבודה לטיסה של 5 שעות, השירות היה טוב ויעיל אך בגלל המצב לא הוגשו במטוס לא משקאות ולא אוכל חם, רק אריזות נשנושים. לאחר ההמראה ניסיתי לישון בהקדם האפשרי, המיטה אומנם צרה בעיקר באיזור הרגליים, אך לטיסה פנימית אני חושב שזו תהיה קטנוניות להתלונן. מסך המולטימדיה נוח ומציע מגוון רחב של סרטים וסדרות, וסך הכל קיבלתי חווית טיסה חיובית.

Delta One במטוס בואינג 757-200

 

בנחיתה בניו יורק הלך הרוחות היה שונה, לא היה כמעט אף אחד בטרמינל וגם כל החנויות היו סגורות, קפצתי להתרעננות בטרלקין של דלתא אך גם הוא היה לקראת סגירה עקב השעה המאוחרת (11 בלילה). כך שלא נשאר מה לעשות בשדה מעבר לחכות לטיסה לתל אביב. הטיסה הזו התבצעה על גבי מטוס רחב גוף, האיירבס 330, עם מחלקת עסקים המסודרת בתצורה 1-2-1 כך שלכל נוסע תהיה גישה ישירה למסדרון. 

delta one
Delta One במטוס איירבס 330

הטיסה לתל אביב הייתה מרגשת, מעבר לכך שהמטוס היה כמעט ריק לחלוטין, ניכר היה שחלק מהנוסעים חיכו זמן רב לטיסה הזאת, חלקם היו תקועים בארה"ב זמן רב וחיכו לחזור לביתם וחלקם אזרחים אמריקאים ההחליטו לעלות לישראל. כשהלכתי לקדמת המטוס לעבר המושב שלי מצאתי את עצמי חולק את המחלקה עם 3 נוסעים בלבד.

הטיסה לתל אביב
היה לי את כל המחלקה כמעט לעצמי
 
השירות בטיסה היה באמת יוצא מגדר הרגיל, אומנם סביר להניח שהעובדה שהיינו רק 4 נוסעים על 2 דיילים ופרסר (מנהל השירות בטיסה) בוודאי הקלה עליהם את השירות, אך בכל זאת אני מרגיש שאני חייב לציין אותו לטובה, הצוות דאג לכל פרט קטן וניכר היה שעשה את המירב על מנת להבטיח חווית טיסה טובה ככל האפשר.  לא ציפיתי לקבל שירות ארוחה מלא בעקבות המצב אך להפתעתי כחצי שעה אחרי ההמראה ניגשה אלי הדיילת ושאלה מה ארצה לארוחת ערב, תפריטים לא ניתנו (אני מניח שזה כדי לשמור על ההגיינה במטוס) הלכתי בעקבות המלצתה על הסטייק ולהפתעתי הרבה הוא היה טעים מאוד, באופן כללי אינני מתלהב מאוכל של מטוסים גם כשאר אני טס במחלקה ראשונה, בכל זאת האוכל כבר הוכן מראש, אך לשמחתי הופתעתי והאוכל היה לא פחות ממצוין.
 
אוכל במטוס
 

לאחר הארוחה נפלה עלי עייפות והחלטתי לפתוח את המושב למיטה, לשמחתי הוא היה נוח ומרווח יותר מהמושב בטיסה הקודמת שם איזור הרגליים היה קצת צפוף.

מושב באיירבס 330
 כככל, מושבים במטוסי רחבי גוף יהיו גדולים ונוחים יותר מאשר מושבים במטוסים צרים

כשעה וחצי לפני הנחיתה העירו את כולנו על מנת להגיש לנו ארוחת בוקר שאני וויתרתי עליה (אני לא אוכל ארוחות בוקר) ונחתנו כחצי שעה לפני הזמן בשדה התעופה בן גוריון.

הנחיתה בארץ והתהליך שעוברים בשדה התעופה

את ההבדל בהלך הרוחות בארץ מרגישים החל מרגע פתיחת דלת המטוס, אותו פותח איש קבע של פיקוד העורף המברר כמה נוסעים יש לקלוט. ביציאה מן המטוס עברנו סוג של שרשרת חיול, פיקוד העורף מוודא שלכל הנוסעים יש מקום להעביר בו בידוד ל- 14 יום בהתאם להנחיות, למי שאין – מועבר למלונית שהמדינה מסבסדת (לא הייתי אבל הבנתי שזה לא כזה נורא). כל התהליך לוקח בערך חצי שעה במהלכה עוברים בדיקת חום וראיון מול נציג משרד הבריאות ולאחר מכן מילוי טופס אינטרנטי המהצהיר על מקום הבידוד ופרטים ליצירת קשר, פיקוד העורף התייחס באדיבות לכולם וחילק לכולנו סנוויצ'ים ושתייה. בסיום התהליך עוברים את המסלול הרגיל של היציאה מן השדה.. משטרת הגבולות, לקיחת כבודה ומכס. דבר אחרון שאזכיר הוא שמי שבבידוד עצמי מחויב לקחת מונית אל מקום הבידוד ולא להשתמש בתחבורה ציבורית.

איך סגרתי את הטיסה בנקודות

את הטיסה המקורית שלי (טיסה במחלקת העסקים של וירג'ין אטלנטיק דרך האתר של דלתא ב-85,000 נקודות לכיוון), ביקשתי להחליף בטיסה דומה על חברת דלתא, שכן התחילה להוציא טיסות לישראל (את הנקודות הדרושות השגתי דרך כרטיס האשראי שלהם, אך ניתן גם להעביר אותם מחשבון של אמקס). אך משום מה נציגי דלתא החליטו שמה שיאה בוירג'ין, אינו יאה בדלתא. הם סברו שמכיוון שמוצר הדלתא One (כמו חברות תעופה רבות אחרות בעולם, גם דלתא ביטלה את המחלקה הראשונה שלהם לפני כמה שנים מטעמי חוסר רווחיות, והשיקה מוצר חדש במקום מחלקת העסקים המיושנת שהייתה להם, המשלב מאפיינים של מחלקת עסקים ומחלקה ראשונה) נחשב לטוב ויקר יותר, לגיטימי לדרוש עבורו יותר נקודות ממה שכבר שילמתי על הטיסה במחלקת העסקים של וירג'ין. לאחר טלפונים רבים לשירות הלקוחות שלהם, הפתרון הכי טוב שהסכימו להציע לי מלבד לבטל את הכרטיס, הוא לשנמך את הטיסה למחלקת הקומפורט+ של דלתא ולקבל החזר של 20,000 נקודות. החלטתי לקחת את ההצעה רק כדי שתהיה לי טיסה ביד למקרה חירום, אך ידעתי שפיתרון זה אינו אידיאלי מבחינתי והמשכתי לחפש טיסות נוספות.

לאחר חיפושים נוספים, מצאתי את אותה טיסה של דלתא, הפעם דרך Air France, בעלות של 29,000 נקודות במחלקת תיירים (למדריך שמסביר איך לסגור טיסות לארץ דרך אייר פרנס במחיר הזה לחצו כאן). מכיוון שהמחיר היה זול ביותר מחצי ממה שהציעו לי בדלתא, אז סגרתי גם הטיסה הזאת. דלתא קומפורט+ מציעים את אותו כיסא כמו במחלקת תיירים רק עם עוד קצת מרווח לרגליים מקדימה, אני אישית לא רואה בזה יתרון שמצדיק עלות כרטיס של 31,000 נקודות יותר. אגב, באתר של דלתא, אותה טיסה במחלקת תיירים עלתה 150,000 נקודות! – תמיד שווה לבדוק בעוד מקומות לפני שסוגרים.

award flights

לאחר חיפושים נוספים מצאתי גם טיסה מלוס אנג'לס לתל אביב, במחלקת העסקים של לופטהנזה דרך האתר של יונייטד בעלות של 88,500 נקודות, או טיסה ישירה של אל אל לארץ דרך האתר של קוואנטס, בעלות של 120,000 נקודות. הטיסות עצמם נוחות אך החיסרון בהן הוא שהייתי נאלץ לעשות טיול קצר באל איי לפני הטיסה וזה פחות התאים לי מבחינת לוח זמנים אך סגרתי גם הטיסה של לופטנזה דרך יונייטד לכל מקרה (את הנקודות הדרושות היו לי דרך כרטיס האשראי שלהם, אך ניתם גם להעביר אותם מחשבון של צ'ייס).

לופטנזה

אחרי שלא מצאתי שום טיסה שבאמת הייתי מרוצה ממנה – רוב חברות התעופה הזרות עוד לא טסות לישראל. החלטתי שאני לא מוותר לדלתא, ולהמשיך ולהתעקש על טיסת לארץ במחלקת בה קניתי את הכרטיס המקורי שלי. לשמחתי לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים של טלפונים למוקד שירות הלקוחות שלהם, אחת הפקידות החליטה סוף סוף לאפשר לי את החריגה ולשדרג לי את הכרטיס לדלתא וואן ללא תוספת נקודות, וזה אחרי שכבר קיבלתי 25,000 נקודות חזרה על שינמוך הכרטיס מקודם. כך שבפועל – לא רק קיבלתי מוצר טוב יותר, גם שילמתי עבורו פחות, וסגרתי לעצמי כרטיס לארץ בדלתא וואן בעלות של 60,000 נקודות. להמחשה – כרטיס דומה דרך האתר של דלתא, לא ניתן להשיג בפחות מ-415,000 נקודות!

award flights

לסיכום, אומנם תהליך מציאת וסגירת הטיסה לא הייתה משימה פשוטה, עם כל השינויים וביטולי הטיסות נאלצתי לבזבז זמן יקר בחיפושי טיסות חלופיות. אך לאחר הנחיתה בתל אביב אני בהחלט מרוצה, חווית הטיסה הייתה מצוינת, ביחוד הטיסה מניו יורק לתל אביב, ובמחיר של 60,000 נקודות לכיוון – אני מרגיש שקיבלתי תמורה מצוינת למחיר.

למדריך המלא לסגירת כרטיס טיסה בנקודות לחצו כאן.

לרשימת כרטיסי האשראי הכי מומלצים לחצו כאן.

כתיבת תגובה