איך לדעת אם נפלת קורבן לגניבת זהות

איך לדעת אם נפלת קורבן לגניבת זהות

על בסיס יומיומי, אנשים מתמודדים עם קשיים הקשורים לשגיאות בדיווח אשראי שנעשו על ידי סוכנויות דיווח אשראי. למרות החוק בנושא ״דיוק המרבי אפשרי״ על פי חוק דיווח אשראי הוגן, עדיין, יכולים להופיע הרבה שגיאות ואי דיוקים בדוח שלך. אף אחד לא מוגן לחלוטין.

מהי גניבת זהות?

גניבת זיהוי

גניבת זהות היא הונאה המתרחשת כשמישהו גונב בכוונה את זהותו של האדם האחר כדי לקבל תועלת כלכלית ללא רשותך.

במקרה שהמידע האישי שלך כמו שם, זיהוי או מספר ביטוח לאומי שימש ל:

• רכישת כל סוג טובין,
• הגשת בקשה לכרטיס אשראי חדש או שימוש בחשבונות הבנק הקיימים שלך,
• משיכות מחשבונות בנק,
• קבלת שירותים רפואיים,
• הנפקת מסמכים על שמך,
אז אתה יכול בהחלט לאשר שהיית קורבן לגניבת זהות.

איך אתה יכול להימנע מגניבת זהותך?

למרות העובדה שמדינות רבות יישמו חוקים מיוחדים שיעזרו לאנשים להימנע ולהתאושש מגניבת זהות, עדיין, אנשים רבים הופכים מדי יום לקורבנות של פעולות מרמה אלה. ישנם כמה כללים בסיסיים שיכולים לעזור לכולם להנמיך את הסיכון לגניבת זהותם:

• אל תגלה את המידע האישי שלך או פרטי הבטחה לשיחות טלפון או אימיילים כלשהם;
• וודא שכל הסיסמאות שלך חזקות ובטוחות ותעדכן תמיד את מערכת האבטחה בכל המכשירים שלך;
• תהיה קשוב מאוד לכל המסמכים שלך (שטרות, כרטיסים, פרטים אודות העסקאות הכספיות שלך) ואל תשתף מידע זה עם אנשים שאינך מכיר;
• עקוב אחר הדואר, ההמחאות והשטרות שלך – אם הם לא מגיעים אליך, זה עשוי להצביע על גניבת זהות;
• סקור באופן שיטתי את דוחות האשראי שלך, דוחות הבנק וכרטיסי האשראי שלך. במקרה של עסקאות לא מורשות, השתמש באפשרות התראת הונאה כדי להקפיא את דוחות האשראי שלך לפרק זמן מסוים.

מהי פשיטת רגל?

פשיטת רגל מייצגת תהליך משפטי כאשר אנשים או ארגונים, שאינם מסוגלים לשלם את חובם לנושה, מגישים עתירה על מנת להסיר חלק או את כל החוב. לפיכך, הקלה בחובות נעשית על ידי התארגנותו מחודשת של החוב או על ידי פירוקו.

על פי קוד פשיטת הרגל, ישנם שישה סוגים של פשיטת רגל, אם כי לרוב צרכנים ועסקים מגישים בקשה לפשיטת רגל על סמך פרק 7 (לגמרי מחסל או משחרר את חובך) או לפי פרק 13 (משחרר חלקית את חובך ומאפשר לך לשלם עבור שאר חלקי החוב שלך).

מה ההשפעה של פשיטת רגל על ציון האשראי שלי?

שיפור קרדיט

בשל העובדה שפרק 7 של פשיטת רגל אינו מאפשר לבצע תשלומים, יש לכך השפעה שלילית מכיוון שכתוצאה מכך הנושים והמלווים לא יראו אותך כלווה אמין. חוץ מזה, הציון שלך הופך להיות נמוך יותר וזה ישפיע גם על הרושם לגביך בצורה שלילית. עם זאת, אם תשמור על הרגלים הכספיים שלך הטובים ותשלם חשבונות אחרים באופן קבוע, תוכל לשפר בהדרגה את היסטוריית האשראי שלך. ברגע שתגיש בקשה לפשיטת רגל, יהיה עליך לוודא שהיא מדווחת כהלכה על הדוח שלך. יש לדווח על חשבונות עם חובות משוחררים עם סימן פריקה ויתרת אפס. אחרת, תוכל לזהות שגיאת דיווח שיש לתקן.

עם כל האמצעים המונעים, יש אנשים שמתמודדים כעת עם התוצאות השליליות של הונאת זהות וסוגיות לאחר פשיטת רגל. לפיכך, הצרכן סובל לא רק מהפסד כספי והשפעות רגשיות לא נעימות, אלא הוא גם זוכה למוניטין אשראי גרוע. אם אתה מחפש דרך יעילה להחלים מגניבת זהות ומעניינים לאחר פשיטת רגל, צוות WeDoItFree ועורכי הדין המנוסים, העובדים כתף אל כתף, יוכלו לעזור לך להקל על ההשפעה השלילית על היסטוריית האשראי שלכם.

במידה ונפלת קורבן לחלק מהאמור לעיל ומעוניין להתייעץ עם הצוות בוואסטאפ ללא עלות לחץ כאן או במספר 1-480-409-1513.

כתיבת תגובה