You are currently viewing שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

מי אני?

שמי אורן, אני ישראלי-אמריקאי  בן 31 שגר בלאס-וגאס.  במקצועי אני איש מכירות ומאז שאני זוכר את עצמי הייתה לי זיקה חזקה למספרים ופיננסים. 

כשעברתי לארה"ב בשנת 2011, הייתי כמו הרבה ישראלים אחרים – חסר הבנה במערכת הפיננסית האמריקאית (עובדת שונה לגמרי מהמערכת בישראל) אך לאחר למידה אינטינסיבית הגעתי לתובנה שאפשר לנצל את מערכת האשראי האמריקאית בצורה כזאת שאני לא אצטרך לשלם יותר על כרטיסי טיסה בחיים שלי. ב-5 שנים האחרונות טיילתי בכ-33 מדינות, רוב הטיסות היו במחלקת עסקים או ראשונה והחלק הכי טוב בזה שזה היה בחינם! כן כן שמעתם נכון, ח-י-נ-ם.

עם הזמן, יותר ויותר אנשים סביבי התחילו לשים לב ל"אורח חיים שלי" והתעניינו איך אני עושה את זה, ולמה הם לא עושים זאת גם. הבנתי שיש צורך להעביר את הידע שלי בנושא בצורה מקצועית ופה אני ילמד אותכם כל מה שהבנקים וחברות האשראי לא רוצים שתדעו.

את האתר הקמתי כשירות לטובת הקהילה הישראלית בארה"ב, על מנת שיהיה לה מקור ידע מרוכז בנושא.

איך למדתי את הידע שלי בנושא?

את הידע שלי צברתי לבד דרך האינטרנט תוך כדי ניסוי וטעייה. הטיסה הראשונה שסגרתי בנקודות הייתה טיסה לאוסטרליה במחלקת עסקים ב- 2014 וזה פתח לי את התיאבון לטוס ברחבי העולם בחינם על ידי ניצול נקודות אשראי.

מה יוצא לי מלשתף את הידע שלי?

את הידע באתר הזה אני נותן כשירות לקהילה הישראלית המתגוררת בארה"ב. בקהילה המקומית פה אני מוכר בתור הבחור לשאול בכל מה שקשור לנושאים האלה ועם הזמן התפתחה אצלי ההבנה שאני צריך למצוא דרך יותר יעילה כדי לחלוק את המידע הזה איתכם.  חלק מכרטיסי האשראי שאתם פותחים דרך האתר – אני מקבל עליהם עמלה קטנה מחברות האשראי העוזרות לי לתחזק את עלויות האתר. אינכם חייבים לעשות זאת דרכי ואתם יכולים גם להזמין אותו בנפרד, אך אני דואג שתקבלו את ההצעות הטובות ביותר וגם אודה לכם אם תבחרו לתמוך בי כדי שאוכל להמשיך ולתת תוכן איכותי לכם הקוראים.

כמה כרטיסי אשראי יש לי?

כרגע יש לי 16 כרטיסי אשראי פתוחים. במצטבר פתחתי 29 כרטיסי אשראי אישיים.

האם לפתוח כל כך הרבה חשבונות לא פוגע בקרדיט?

לטווח הקצר מאוד – יש פגיעה קטנה כי ממוצע משך החשבונות הכולל שלך
יורד עם כל חשבון חדש וגם עושים לך משיכה של היסטורית האשראי.
אבל לטווח הארוך – הקרדיט שלך יעלה מכיוון שיש לך יותר חשבונות ויותר
דיווחים על חשבונות שמשולמים בזמן. לראייה הגעתי תוך 6 שנים לקרדיט סקור של 800+.

איך אני מנהל בצורה אחראית כל כך הרבה חשבונות אשראי פתוחים?

מאוד פשוט – אני מגדיר לכל חשבון שימשוך אוטומטית את סכום החיובים החודשי מהחשבון שלי וכך אני אף פעם לא שוכח לשלם. אני גם לא מחייב באשראי דברים שאני לא מתכווון לשלם עליהם באותו חודש כך שמעולם לא צברתי חוב ומעולם לא שילמתי סנט ריבית לבנקים. בפועל איני משתמש בכל הכרטיסים שלי ורובם יושבים במגירה, שכן את רובם פתחתי רק על מנת לקבל את מענק הפתיחה שלהם.

כל הכרטיסים האלה עולים מאות דולרים בשנה - האם אחזקת הכרטיסים מצדיקה את העמלות ?

כן! אומנם – אני משלם עמלות באיזור ה- 1,000$ בשנה על כל הכרטיסים שלי בניכוי זיכויים. אך מה זה 1,000$ דולר לעומת 4 טיסות בינלאומיות הלוך חזור במחלקות יוקרה בשנה, כרטיס אקונומי בודד לישראל עולה מחיר שכזה. בפועל – על רוב הכרטיסים אני עושה רוטציה, משמע, אני פותח את הכרטיס בשביל המענק פתיחה, מחזיק את הכרטיס שנתיים (לא לסגור אף פעם כרטיס אשראי מייד לאחר קבלת מענק הפתיחה, יש גבול כמה הבנקים מוכנים להיות פראיירים והם יכולים לבטל את הנקודות אם הם מזהים משתמש שמנצל אותם בצורה כזאת), לאחר שנתיים אפשר לסגור ולפתוח את הכרטיס מחדש עם מענק הפתיחה (לכל בנק יש כללים משלו לגבי תוך כמה שנים משתמש רשאי לקבל שוב את מענק הפתיחה על אותו כרטיס – כך שלפני סגירת הכרטיס, לקרוא את האותיות הקטנות).

אם זה כזה טוב איך זה שאף פעם לא שמעתי על זה?

המודל העיסקי של חברות האשראי בנוי בצורה כזאתי שהם מניחים שרק חלק קטן מסך הלקוחות שלהם ידע להנות ולמקסם את כל ההטבות שהן נותנות. הם כן מפרסמים את הטבות כאשר הם רוצים להרוויח אותכם  כלקוחות שלהם. אבל מכאן ולהסביר בפועל איך נהנים מההטבות הדרך היא ארוכה. על לקוחות כמוני הם מפסידים כסף, על כל השאר הם מרוויחים. המטרה של האתר היא לגרום לבנקים לשרת אותכם ולא להפך.

כמה פעמים אני טס בשנה?

אני משתדל לטוס כ- 4 פעמים בשנה, כל פעם כמה שבועות. אני איש מכירות כך שיש לי גמישות מבחינת העבודה וזה מאפשר לי לטייל הרבה ולראות את נפלאות העולם.

בכמה מדינות הייתי?

הייתי בכ- 41 מדינות שונות.  את חלקן כל כך אהבתי שטסתי אליהם כמה פעמים (ברזיל הייתי 4 פעמים ותאילנד הייתי 3). מכיוון שאני בכל זאת צריך לעבוד למחייתי איני יכול רק לטייל אז אני משתדל להישאר בגבולות החודש טיול כל פעם ביבשת אחרת.

האם אני טס רק בנקודות?

לא בהכרח. אני טס בנקודות כשזה משתלם, בעיקר במחלקות יוקרה, אך גם במחלקת תיירים יש הרבה פעמים חיסכון משמעותי. לרוב אני מעדיף לקנות טיסות קצרות וזולות במזומן ולשמור את הנקודות לטיסות ארוכות במחלקה ראשונה או עיסקית, שם המחלקה בה אתה נמצא משנה משמעותית את חווית הטיסה שלך.

אם זה חינם - למה כשאני מזמין טיסה בנקודות בכל זאת אני נדרש לשלם סכום קטן במזומן?

כתבתי תשובה מפורטת בנושא כאן.

לפוסט הזה יש 13 תגובות

 1. שרון ארמל

  יש כאן חומר מ-א-ד מעניין שנותן לי תאבון ללמוד יותר על האפשרות לטוס בחינם או עם הנחות גדולות.

 2. יואב לוי

  תודה רבה אורן, המידע מאוד עזר לי.
  אחרי יומיים של קריאה ולמידה סגרתי את הטיסה הראשונה שלי בנקודות, אלוף אתה!!

 3. Oren Peretz

  שמח לשמוע. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול בכיף.

 4. יונתן ליפשיץ

  אורן תודה על המידע , בהחלט מעניין ועוזר!
  האם המידע שלך מתייחס גם לכרטיסי אשראי ישראליים?

  1. Oren Peretz

   בגדול לא, אבל יש מוצרי אשראי דומים בישראל שעובדים על אותו עיקרון. פשוט יש הבדל ביחס צבירה של הנקודות.
   אבל אם נגיד יש לך כרטיס אשראי של אמריקן אקספרס ישראלי (או כל כרטיס אשראי של חברת תעופה) וצברת הרבה נקודות אז כל מה שרשום פה רלוונטי אליך בדיוק באותה מידה

 5. ליז

  תודה רבה על המידע!

 6. שרון

  האתר מאד מעניין וגם מאד אסטטי. אפשר ללמוד הרבה.

 7. עוזי

  האם אזרח ישראלי יכול לעשות כרטיס אמריקאי בלי חשבון בנק אמריקאי? ואם לא האם אזרח ישראלי יכול לעשות חשבון בנק אמריקאי תודה

  1. Oren Peretz

   היי עוזי, התשובה הקצרה היא לא. בעוד שבפועל יש דרכים מאוד מתוחכמות לעשות את זה ו\או לפתוח חשבון בנק אמריקאי, זה דורש המון תכנון והשקעה ואני בספק אם זה רלוונטי למשתמש המצוי.
   אם בכל זאת מעניין אותך אתה מוזמן לקרוא על זה יותר פה:
   https://www.postscanmail.com/blog/how-foreigner-have-us-bank-account.html#:~:text=Yes%2C%20a%20foreigner%2C%20non%2D,and%20requires%20patience%20and%20planning.&text=Some%20banks%20rule%20that%20you,foreigner)%2C%20and%20so%20on.

 8. עוזי

  תודה אורן השאלה שלי אם בכל זאת אני יפתח יצליח לפתוח חשבון אז אוכל לעשות אחד הכרטיסים שאתה ממליץ עליהם אפילו שאני לא תושב או אזרח
  עוזי

  1. Oren Peretz

   למעט מקרים חריגים, לצערי לא תוכל לפתוח כרטיס אשראי בארה"ב אם אינך מתגורר שם

 9. עוזי

  אין עליך אתה עונה מיד במסירות האם המקרים החריגים קשורים לאתר שנתת לי בתשובה הראשונה או שהאתר קשור רק לחשבון בנק ולא לכרטיס? ואם אני מבקר בארה"ב אוכל לפתוח כרטיס או שצריך אזרחות המון תודות

  1. Oren Peretz

   התנאים של פתיחת כרטיס אשראי יותר הדוקים מפתיחת חשבון בנק, בפועל אם תוכל להוכיח תושבות בארה"ב והכנסה גבוהה אולי בנקים מסויימים יאפשרו לך לפתוח כרטיס אשראי

כתיבת תגובה