סיקור – כרטיס החיוב American Express Gold

סיקור – כרטיס החיוב American Express Gold

כאשר אמריקן אקספרס מיתגו מחדש את הכרטיס ב-2018, הם שברו את השוק עם עיצוב חדש, הפכו את הכרטיס למתכת ונתנו לו יכולת צבירת נקודות שאין לאף כרטיס אחר. בין לילה נוצר מאגר משתמשים נרחב. קטגוריית הבונוס של "כפול 4" הפכו את כרטיס זה לאחד מכרטיסי האשראי הטובים ביותר למשתמש המצוי. באופן טכני הכרטיס הוא כרטיס חיוב ולא כרטיס אשראי, משמע שלאחר כל מחזור חיוב – יש לשלם את כל סך החיובים החודשי (לרוב, לאחר זמן מה, החברה נותנת את האופציה לצבור חוב ולשלם ריבית עליו כמו כרטיס אשראי רגיל, בהתאם להחלטת החברה). עם עמלה שנתית בסך 250 $, לכרטיס מעמד משלו, הנמצא איפשהו בין כרטיסי האשראי הבסיסיים (הצוברים נקודות) בעלי עמלות שנתיות המרחפות סביב ה- 100 $, לבין כרטיסי הפרימיום עם עמלות שנתיות של החל מ- 450 $. הכרטיס מציע עד 220 $ זיכויים כל שנה, העוזרים להצדיק את מחירו, וכשתוסיפו לכך את כל שאר ההטבות שלו – תבינו מדוע הכרטיס חיוני למי שמעוניין לצבור מאגר גדול של נקודות.

בפוסט זה נדון בנקודות הבאות:

 • סקירת הכרטיס
 • למי כדאי להחזיק כרטיס זה?
 • הטבות
 • יכולת להרוויח נקודות
 • כיצד לממש נקודות
 • לסיכום

למי מיועד כרטיס זה?

כרטיס זה מיועד בעיקרו למי שמעוניין לבנות מאגר נקודות גדול, ובעל הוצאות שנתיות משמעותיות על מסעדות וסופרמקטים. על כל דולר שתוציאו במסגרת הכרטיס תקבלו 4 נקודות זיכוי (החזר של 8%!). קצת מספרים להמחשה: למנהל משק בית ממוצע בארה"ב, שלהערכתי מבזבז לפחות 2,000$ בחודש על הוצאות אלו, יוצא שבשנה מוציא $24,000 כפול 4 נקודות = 96,000 נקודות בשנה רק מהוצאות אלו. לסיכום, עם כרטיס זה קל לצבור כמות גדולה של נקודות.

הטבות

ה- Amex Gold מציע את ההטבות הבאות, הגורמות לתשלום השנתי של 250$ להיראות משתלם:
 • אין עמלות המרה בשימוש בינלאומי מחוץ לארצות הברית.
 • זיכוי בסך של עד 120 דולר לשנה – זיכוי של עד $ 10 כל חודש בחיוב בכרטיס במסעדות הנכללות בתוכנית, לדוגמא: Grubhub, The Cheesecake Factory, Ruth’s Chris Steak House ועוד… הטבה זו היא זיכוי חודשי בדומה לזיכוי של Uber באמקס פלאטינום.
 • אשראי של עד 100 דולר לשנה להוצאות תעופה – בכל שנה קלנדרית תקבלו זיכוי של עד $ 100 לשנה על עמלות חברות התעופה (כל חיוב למעט כרטיס הטיסה בעצמו – שינויים, תוספות כבודה, אוכל במטוס וכו…). בדומה לזיכוי בכרטיס האמקס פלאטינום. עליכם לייעד חברת תעופה מתאימה, אותה תוכלו לשנות אחת לשנה.
 • תוכנית המלונות של אמקס –  בביצוע הזמנה דרך תוכנית המלונות של אמקס , תרוויחו 2 נקודות לכל דולר חיוב ותיהנו מזיכוי של עד $ 100 בדמות שובר במסעדות או טיפולי ספא. שימו לב שהזיכוי חל רק על שהות של שני לילות רצופים ומעלה.
 • ביטוח כבודה – אם המטען שלכם אבד, נגנב ,ניזוק או התעכב בעת נסיעה או טיסה, וההזמנה שלכם בוצעה עם הכרטיס, תהיו זכאים לפיצוי על הכבודה ותכולתה.
 • ביטוח כנגד עיכוב נסיעה – אם רכשתם את נסיעתכם בכרטיס, והנסיעה מתעכבת ביותר מ-6 שעות בגלל סיבה המכוסה בביטוח, תהיו זכאים להחזר עבור הוצאות שנגרמו לכם כתוצאה מהעיכוב. לדוגמא: הוצאות אוכל, לינה, מוצרי טיפוח ובגדים.

יכולת להרוויח נקודות

 • כרטיס ה- Amex Gold באמת מרשים כשמדובר בקטגוריות הבונוס שלו:
 • 4x נקודות על כל דולר חיוב במסעדות ברחבי העולם וסופרמרקטים בתוך ארה"ב
 • 3x נקודות על כל דולר חיוב על טיסות שהוזמנו ישירות מחברת התעופה או דרך amextravel.com
 • 1x נקודות על כל שאר החיובים

כיצד לממש נקודות

בדרך כלל תקבלו את מירב הערך מהנקודות, על ידי העברתם למיילים של חברות תעופה כפי שלימדתי אותכם כאן במדריך. הנקודות של אמקס הם השימושיות והגמישות ביותר בזכות היכולת להעבירם למיילים אצל כ- 19 חברות התעופה שונות, הכוללות לפחות אפשרות שימושית אחת בכל אחת מבריתות התעופה הגדולות: SkyTeam, Star Alliance ו- Oneworld. כמו כן, לא חסרות דרכים נוספות להשתמש בנקודות: ניתן להשתמש בהם כדי לקנות כרטיסי מתנה (גיפט קארדס), קניות באמזון או רכיבה עם Uber, כיסוי חיובים בחשבון ועוד. ניתן אף לממש את הנקודות, בערך של נקודה לסנט, כשמנצלים את הנקודות להוצאות נסיעה דרך פורטל הנסיעות שלהם.

לסיכום

ה- Amex Gold הוא הרבה מעבר לסתם כרטיס מתכת כבד ומרשים. קטגוריות הבונוס של כפול 4 במסעדות ברחבי העולם ובסופרמרקטים בארה"ב הופכים אותו לבחירה ראויה לכל משק בית. הזיכויים השנתיים שלו בסך 220 דולר מוסיפים ערך רב והופכים את העמלה השנתית שלו לנסבלת. בנוסף לכך, מזמיני כרטיס זה זוכים למענק נקודות מרשים בעת פתיחת הכרטיס. נסכם ונאמר, שאין ספק שכרטיס הזהב של אמריקן אקספרס מרוויח את מקומו ביושר כאחד מכרטיסי האשראי הטובים והמתגמלים ביותר בשוק האשראי.

*גילוי נאות – על חלק מכרטיסי האשראי שאתם פותחים דרכי אני מקבל עמלה קטנה מחברות האשראי העוזרות לי לתחזק את עלויות האתר. אינכם חייבים לעשות זאת דרכי ואתם יכולים גם להזמין אותו בנפרד, אך אני דואג שתקבלו את ההצעות הטובות ביותר וגם אודה לכם אם תבחרו לתמוך בי כדי שאוכל להמשיך ולתת תוכן איכותי לכם הקוראים.

לכרטיסי האשראי המומלצים ביותר לחצו כאן.

למדריך המלא לסגירת כרטיס טיסה בנקודות לחצו כאן.

כתיבת תגובה